Žuvienė, blynai Kirkilų kaimo bendruomenėje

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Žuvienė, blynai Kirkilų kaimo bendruomenėje“

Kirkilų kaimo bendruomenė saugo savo krašto tradicijas, puoselėja tradicinius amatus ir lankytojams atveria jų žavėsį.

Vienas iš išskirtinių tautinio paveldo produktų, kurių paskanauti kviečia Kirkilų bendruomenė, – rupių miltų blynai, kurie vasarą patiekiami ant vynuogių lapų. Kuo ypatingi šie blynai?

Grūdai blynams malami specialiu retu sietu, kepami taukuose, valgomi  su obuoliene, rabarbarų uogiene arba spirgučiais.

Dar vienas tautinio paveldo produktu pripažintas valgis, kurio siūlo paskanauti Kirkilų bendruomenė, – žuvienė. Jai ruošti naudojamos žuvys (karšiai, lynai ir karosai), pagaunamos Kirkilų karstiniuose ežerėliuose. Bendruomenės vyrai prižvejoja, o moterys verda žuvienę. Žuvienė verdama specialiame katile ant laužo ugnies. Prie žuvienės patiekia biržiečių kepyklos naminės duonos.

Kirkilų pievose augančių žolelių arbata  taip pat tautinio paveldo produktas.

Bendruomenė turi etnografinį muziejų. Muziejuje – audimo staklės ir buities rakandai: žarijomis kaitinami lygintuvai, verpimo rateliai, samovarai, arklių pakinktai, sieniniai laikrodžiai, pintiniai krepšiai, auliniai batai, senovinė siuvamoji mašina…

Bendruomenė yra įgyvendinusi projektą „Tautinio paveldo produktai ant ratų“ ir įsigijusi virtuvėlę ant ratų. Joje ruošiamus savo tradicinius patiekalus pristato ir už Kirkilų ribų: Biržų rajono turistų lankomuose amatininkų renginiuose, Biržų krašto ir Aukštaitijos regiono šventėse.

 

Tiekėjas: Kirkilų kaimo bendruomenė, Mokyklos g. 14, Kirkilų k. , Biržų r.

Saugoma teritorija: Biržų regioninis parkas

Užsakyti: +370 618 28298

Puslapyje skelbiama informacija yra orientacinė, dėl tikslių kainų ir paslaugų detalių kreipkitės nurodytais kontaktais.

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.