Simo Knapkio tradicinių istorinių laivų ir medinių baldų gamyba

Vytinė – vienintelis nacionalinis Lietuvos (LDK prasme) burlaivis. Užsienio literatūroje šie laivai buvo minimi: vokiškai – wittine, lenkiškai – wicina, gudiškai aba baltarusiškai – вицина, rusiškai – витина.  

Burlaivis pirmą kartą pavaizduotas 1539m. Venecijoje išleistame Olaus Magnus „Carta Marina“ žemėlapyje. Trys burlaiviai pavadinti „Naves Frumentarie“ su aprašymu – „Statomi javams laivai, kurie (javai) išplaukia pro Gdanską į Ispaniją, Prancūziją, Angliją, Olandiją“. Gdansko jūrų muziejaus direktorius Jerzy Litwin teigia – „1390 m. kunigaikštis Vytautas naudojo Vytines ir kitus laivus, padėdamas Gardino pilyje savo apsuptai armijai. (M.Strykowski 1846).“ Vytines mini ir aprašo garsūs tyrėjai ir rašytojai Zigmantas Gliogeris „Nemunas“, Vladislovas Sirokomlė „Nemunas nuo versmių iki žiočių” ir kiti.  

Vytinė – tai užmiršta Lietuvos istorijos dalis, tai priemonė padėjusi valstybei uždirbti pinigus pilims, mokslui, karams, menams. Iki atsirandant geležinkeliui pagrindiniai prekybos keliai buvo vandens keliai, Lietuva jų turėjo keletą ir pagrindinis buvo Nemunas. Vytinė – išskirtinai Nemuno laivas, pasaulyje neturintis analogų.  

Vytinės gaminamos siekiant šių laivų atkūrimo ir panaudojimo populiarinimo.  

Simas Knapkis taip pat gamina medinius baldus bei suvenyrus!  

Tiekėjas: Simas Knapkis, Skirvytėlės 9, Rusnė, Šilutės r.

Saugoma teritorija: Nemuno deltos regioninis parkas

Užsakyti: +370 633 72325, vytine1@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/vytine.lt/

Puslapyje skelbiama informacija yra orientacinė, dėl tikslių kainų ir paslaugų detalių kreipkitės nurodytais kontaktais.

TRADICINIAI ISTORINIAI LAIVAI:

 

MEDINIAI BALDAI IR SUVENYRAI:

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.