„Laumaris”: kelionė laivu Asvejoje ir edukacija apie Radvilas

Džiaugiamės įgyvendinę svajonę nuostabioje vietoje – Dubingių miestelyje. Šalia išdidžiai vingiuoja upę primenantis ilgiausias Lietuvos ežeras – Asveja. Nuo šių 2023-čiųjų metų, džiuginsime svečius turais po vieną giliausių ir įspūdingiausių ežerų. Kol kas populiariausio maršruto nėra, tačiau po valandos pasiplaukiojimo Asveja, galėsite sau kiekvienas jį savaip susikurti. Kelionės metu ne tik plauksite vaizdingu maršrutu, grožėsitės nuostabia panorama, bet ir išgirsite įdomių istorijų apie Asvejos ežerą, Liudgardo šlaitą, Vainikų salą, laumes gyvenusias šiose vietose bei gamtos ir kultūros paveldą, kurio gausu Asvejos regioniniame parke. Jūsų patogumui laive galėsite išgerti skanios kavos, arbatos, sulčių ar limonado, o labiausiai išalkę suvalgyti – saldėsi ar sumuštinį. Laivą „Laumaris“ nuo pavasario rasite prie Dubingių tilto. Tačiau gali būti jis ir išplaukęs, tuomet reikėtų skambinti telefonu.

Edukacija „Radvilų virtuvė. Radvilų troškinys“

Kas yra Radvilos jau žino ir didelis ir šiek tiek didesnis. Tačiau labai įdomu, kokia buvo šių didikų virtuvė. Gal ji niekuo nesiskyrė nuo dabartinės mūsų virtuvės?

Radvilų troškinys – kasdienis didikų patiekalas. Tai istorinis pagal autentišką receptą pagamintas jautienos troškinys ant laužo. Dažniausiai kyla klausimas, kodėl jautiena?

Juk šiandien esame įpratę vartoti visai kitokią mėsą. Tais laikais buvo tikima, kad valgant jautieną būsi stiprus kaip jautis. Būtent jautis asocijavosi su ištverme ir stiprybe. Dar vienas įdomus dalykas, kad didikai XVI a. bulves augino kaip darželio gėles, tad troškinyje jų tikrai nerasite. Bulves tuo laiku puikiausiai atstojo ropės, kurios dabartinėje virtuvėje taip pat sutinkamos gana retai. Na o tai, kad patiekalas tikrai priklausė didikų virtuvei, išduoda dar keli ingredientai: žalioji citrina ir prieskoniai. Ir tai dar ne viskas.

Esu gidė Laura, gyvenu Dubingiuose ir labai myliu šį kraštą. Čia tokia nuostabi gamta, įspūdinga krašto istorija ir puikūs žmonės. Tad, nuoširdžiai kviečiu Jus pasidžiaugti nuostabia panorama nuo Dubingių piliavietės, paragauti šio neįprasto troškinio ir sužinoti daugiau apie to meto Radvilų virtuvę.

Teikėjas: Laumaris

Užsakyti: laumarisdubingiai@gmail.com; laumaris@laumaris.lt, Tel. +370 649 82026; Laumaris Dubingiai

Facebook: Laumaris Dubingiai

Saugoma teritorija: Asvejos regioninio parkas

Puslapyje skelbiama informacija yra orientacinė, dėl tikslių kainų ir paslaugų detalių kreipkitės nurodytais kontaktais.

 

 

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.