Alaus kelio edukacinės programos organizuojamos „Rinkuškiai“

Čygo-Kalkio TŪB Rinkuškiai ne tik gamina alų, bet ir vykdo įvairias edukacines Alaus kelio programas!

Alaus kelias – pažinkite, skanaukite, atraskite.

Nuotolinė degustacija: Pasirinkę vieną iš kelių siūlomų nuotolinės degustacijos variantų, virtualiai susipažinsite su „Rinkuškių“ alaus darykla, gidas Jums plačiau pristatys degustuojamas alaus rūšis, supažindins su apyniuoto gėrimo istorija bei vaišinimosi kultūra. Degustacijos vyksta Zoom platformoje, o joje dalyvauja tik Jūsų suburta kompanija (mažiausiai 10 asmenų). Degustaciniai rinkiniai siunčiami visoje Lietuvoje.
 • Trukmė 1,5 val.
 • Užkandžiai
 • Kaina 20-30 eurų asmeniui
Mini programa restorane „Alaus kelias“: Labai laukiamos ir mažos kompanijos! Siūloma savarankiška degustacija su barmeno pagalba restorane „Alaus kelias“. Prieš pradedant ragauti pačius populiariausius (net 9!) „Rinkuškių“ skonius bei mėgautis gardžiu užkandžiu, turėsite galimybę apžiūrėti restorane įkurtą autentišką Žaldoko klėtelę bei įmonės muziejų. Degustacinį rinkinį sudaro: užkandis, 9 alaus rūšys po 100 ml., lankstinukas su alaus darymo proceso bei kiekvienos ragaujamos rūšies aprašymais. Užsisakyti galima iš anksto arba tiesiog atvykus į restoraną.
 • Laikas neribojamas
 • Šalta užkandėlė
 • Kaina 12 eurų rinkinys
Programa „Microhistory. Mistiniai Biržų skoniai“: Kodėl pasaulis prasideda nuo Biržų? Nerandate atsakymo? Visada esate laukiami restorane „Alaus kelias”! Programos metu Jums bus atskleistos dar iki šiol niekam negirdėtos šešios istorijos, kadaise nutikusios Biržuose, o vakarienės akcentas – prie kiekvienos istorijos priderintas vis kitoks gurmaniškas alaus bei užkandžių duetas. Atvykite pasimėgauti unikaliu istorijų skoniu mistinėje aplinkoje! Kompanijos nuo 30 asmenų priimamos iš anksto individualiai suderinus datą ir laiką.
 • Trukmė 3 val.
 • Karšti patiekalai, šalti užkandžiai
 • Kaina asmeniui nuo 25 iki 29 eurų (be ekskursijos po alaus daryklą / su ekskursija po alaus daryklą)
Gurmaniška SAMBARIŲ programa: Pirmiausia pasivaikščiosite po „Rinkuškių“ alaus daryklą, gidas Jums papasakos, kaip, laikantis senųjų aludarystės tradicijų, šiandien verdamas tikras lietuviškas alus. Grįžę iš daryklos užsuksite į muziejų, o prie senovinės aludario klėties pats Žaldokas Jums papasakos apie senosios aludarystės subtilybes. Vėliau ragausite karštus patiekalus (jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo – būtinai informuokite iš anksto), šefo kurtas gurmaniškas užkandėles, kurias, gido pagalba, išmoksite derinti su skirtingomis 8 alaus rūšimis. O jau kas yra volė, sambariai ar kiek alaus paruošdavo senovės lietuviai vienai šventei galėsite paklausti charizmatiškojo Žaldoko. Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų). Yra galimybė jungtis prie kitų kompanijų iš anksto suderinus.
 • Trukmė 2,5 val. (būtina išankstinė registracija)
 • Gurmaniški užkandžiai, karštas patiekalas
 • 25 eurai asmeniui
EXCLUSIVE programa: Vos atvykę būsite paskirstyti į komandas ir tuomet eisite pasivaikščioti po alaus daryklą, kur gidas Jums papasakos, kaip, laikantis senųjų tradicijų, šiandien verdamas tikras lietuviškas alus. Po ekskursijos, „Alaus kelio“ restorane paragausite įvairių užkandžių, gidas Jus supažindins su 7 alaus rūšimis, o komandos ne šiaip sau – nuo pat Jūsų ekskursijos pradžios lauks tikra proto mankšta, programos pabaigoje paaiškės, kuri komanda įdėmiau klausėsi! Be to, alkanų tikrai neišleisime – programai pasibaigus vaišinsitės karštais patiekalais (jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo – būtinai informuokite iš anksto). Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų).
 • Trukmė 2,5 val. (būtina išankstinė rezervacija)
 • Šalti užkandžiai, karštas patiekalas
 • 22 eurai asmeniui
PROGINĖ ekskursija – programa: Vos atvykę pamatysite, kaip vienoje moderniausių, tačiau tradicinį alaus virimo būdą puoselėjančių, „Rinkuškių“ alaus darykloje verdamas tikras lietuviškas alus. Gidas papasakos apie kiekvieną iš penkių alaus darymo etapų, o kai jau žinosite visas aludarystės subtilybes, būsite pakviestas į „Alaus kelio“ restoraną, kuriame paragausite įvairių užkandžių, juos derinsite su 7 skirtingomis alaus rūšimis, labai išalkusiems alkį numalšinti padės sotūs karštieji patiekalai (jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo – būtinai informuokite iš anksto). Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų). Yra galimybė jungtis prie kitų kompanijų iš anksto suderinus.
 • Trukmė 2 val. (būtina išankstinė rezervacija)
 • Šalti užkandžiai, karštas patiekalas
 • 20 eurų asmeniui
GIROS ekskursija – programa: Aplankysite alaus daryklą, kur gidas Jums papasakos apie alaus bei giros darymo ypatumus, užsuksite į muziejų, pamatysite, nuo ko „Rinkuškiai“ pradėjo savo veiklą prieš 28 metus. Vėliau restorane „Alaus kelias“ ragausite „Seno rūsio“ giros, vandens iš 136 m gylio gręžinio bei gaivių vaisvandenių. Virtuvės šefas pasirūpins, kad neliktumėte alkani – vaišinsitės jo paruoštu gardžiu karštu patiekalu (jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo – būtinai informuokite iš anksto). Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų). Yra galimybė jungtis prie kitų kompanijų iš anksto suderinus.
 • Trukmė 1,5 val. (būtina išankstinė rezervacija)
 • Šalti užkandžiai, karštas patiekalas
 • 15 eurų asmeniui
„Alaus kelio“ trumpoji programa: Šiandieninis gyvenimo ritmas toks, kad dalis mūsų net atostogaudami skubame, norime daugiau pamatyti bei pažinti. Būtent todėl, specialiai Jums sukurta trumpa programėlė, kuri padės susipažinti su aludarystės ypatumais bei „Rinkuškių“ daromu alumi. Priklausomai nuo trukmės, gidas Jums aprodys alaus daryklą, užsuksite į muziejų, prie autentiškos senovinės klėties sužinosite, kaip lietuviai darė alų prieš daugelį metų. Vėliau ragausite 6 skirtingas alaus rūšis, jas derinsite su autentiškais, pagal šeimos receptus pagamintais užkandžiais. Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų). Yra galimybė jungtis prie kitų kompanijų iš anksto suderinus.
 • Trukmė 1 val. arba 1,5 val. (būtina išankstinė rezervacija)
 • Užkandžiai
 • Kaina 12 eurų asmeniui, pasirinkus ekskursiją po gamyklą (1,5 val.)
PAŽINTINĖ ekskursija: Pažintinės ekskursijos po alaus daryklą metu gidas Jums parodys ir paaiškins, kaip daromas alus – nuo salyklo sumalimo iki etiketės užklijavimo ant butelio. Išsiaiškinę, kas yra misa bei saladinas, keliausite į muziejų, kuriame pamatysite, nuo ko „Rinkuškiai“ pradėjo savo veiklą 1991 metais, taip pat stabtelsite prie senovinės autentiškos klėties ir sužinosite, kokių aludarystės tradicijų laikydavosi aludariai, darydami alų prieš daugybę metų. Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų). Yra galimybė jungtis prie kitų kompanijų iš anksto suderinus.
 • Trukmė 40 min. (būtina išankstinė rezervacija)
 • Kaina 5 eurai asmeniui
Vienos dienos programa: „ONE DAY – MAX IMPRESSIONS“: Biržuose nebūna prasto oro, būna tik kitokie įspūdžiai! Jūs esate kviečiami per vieną dieną patirti maksimalius įspūdžius Biržuose – siūlomos skirtingos programos, atsižvelgiant į oro sąlygas bei Jūsų pageidavimus. Atvykę, dieną pradėsite gardžios kavos puodeliu restorane, po to keliausite pasižvalgyti po garsiausius Biržų objektus: pilį, Astravo dvarą, ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą ar Kirkilų apžvalgos bokštą. Norintiems dar daugiau įspūdžių siūlomas Eco basų kojų parkas, senovinės technikos muziejus Sodeliškių dvare ar edukacinė programa avininkystės ūkyje. Pietauti grįšite į “Alaus kelią”, pasistiprinę vyksite žaisti unikalų žaidimą – “Monteball”, o įspūdžių kupiną dieną užbaigsite dalyvaudami pasirinktoje alaus degustacijoje. Priimamos grupės nuo 10 asmenų. Jei dalyvių kompanija mažesnė – mokamas minimalus programos mokestis (už 10 asmenų). Rezervuokite savo dieną geriausiems įspūdžiams Biržuose!
MONTEBOLAS: Pasivaikščiokite po erdvų Mantagailiškio dvaro parką (dvaras minimas nuo XVI amžiaus), žaisdami unikalų žaidimą Monteball, kuris buvo sukurtas ir išbandytas 2010 metais. Žaidimo principas – įspirti kamuolį į parko pievoje įrengtas duobutes, atliekant kuo mažiau spyrių, tačiau viskas nėra taip paprasta – parko dydis apie 20 ha, kamuolio nevalia įspirti į smegduobę (o jų aplink Jus bus virš 50!) ir svarbiausia – jokių keiksmažodžių! Žaidimas atvirame ore – puikiausias būdas atsipūsti su draugais ar kolegomis!
 • Trukmė iki 3.5 val. (būtina išankstinė rezervacija)
 • Kaina  5-12 eurų asmeniui, priklausomai nuo duobučių skaičiaus

Kainos: Visas kainas galite matyti tinklalapyje https://shop.rinkuskiai.lt/

Tiekėjas: Čygo-Kalkio TŪB Rinkuškiai, Alyvų g. 8, Biržų k., Biržų r.

Saugoma teritorija: Biržų regioninis parkas

Užsakyti: https://shop.rinkuskiai.lt/

Svetainė: http://rinkuskiai.lt/

Facebook: https://www.facebook.com/Rinkuskiai/

Puslapyje skelbiama informacija yra orientacinė, dėl tikslių kainų ir paslaugų detalių kreipkitės nurodytais kontaktais.

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.