„Vilkyškių pieninė“ – Memel sūrių linija

Istorinė Mažoji Lietuva nuo seno garsėja pieno gaminiais, čia ilgus metus puoselėjamos šios ūkio šakos tradicijos. Būtent čia, nedideliame Vilkyškių miestelyje, to paties pavadinimo pieninė sūrius pradėjo gaminti dar 1934 metais.

Dabar Vilkyškių pieninė gamina daug gardžių, originalių receptūrų kietųjų ir puskiečių sūrių, kurių daugelio kokybė ir skonio ypatybės įvertintos vietinėje rinkoje ir tarptautinėse parodose. Didžiuojamės, kad mūsų pieninė tęsia ilgą ir garbingą sūrių gaminimo istoriją turinčias tradicijas, susikūrusias itin gražiame Lietuvos regione, įstabios gamtos apsupty, kur Nemuno užliejamų pievų sodrumas mus įkvepia kurti ir dalytis gamtos dosnumu.

Memel Prussia sūrio galva

Vienas iš vartotojų itin pamėgtų – mūsų kietasis sūris Memel Prussia – įkūnija Mažosios Lietuvos istoriją. Tai 3 mėn. brandinimo, švelnaus aromato, kreminis, ištobulinto saldžios grietinėlės skonio, unikalios receptūros kietasis sūris, tinkantis ir prie vyno, ir karštiems patiekalams, ir kasdieniam sumuštiniui pagardinti.

Šalia Memel Prussia rikiuojasi ir ilgesnio, 12 mėn., brandos Memel Reserve, pasižymintis išraiškingu, vaisiniu poskoniu,ir Memel* sūrių linijos vyriausiasis – Memel Grand Reserve. Pastarasis – ne tik brandžiausias, bet ir intensyviausio, turtingo, riešutinio skonio kietasis sūris. Abu jie puikiai įsikomponuoja ant vaišių stalo – sūrių lėkštės, šalia riešutų ir vaisių, tinka prie vyno, o taip pat pagardina, praturtina įvairių patiekalų skonį.

Vilkyškių pieninėje taip pat rasite ir įvairiaspalvius puskiečius sūrius Memel Piquant išskirtinėms progoms, kurie gali tapti netikėta dovana ar suvenyru, papuošti vaišių stalą vakarėliuose, renginiuose ar degustacijose. Kiekviena spalva padeda nuspėti, kuo sūris pagardintas – jalapeno pipirais, bazilikais ar saulėje džiovintais pomidorais. Šie sūriai puikiai tinka kaip užkandis, karštiems patiekalams gardinti, o taip pat dėl savo aštrumo – ir prie alaus.

Memel sūrių linijos kompozicija
Memel sūrių linijos kompozicija

*Memel – Klaipėdos kraštas arba prūsiškai – Nemunas, artimas Vilkyškių pieninei, Mažajai Lietuvai žodis, tapęs ir bendru šio krašto pieninėje gaminamų sūrių linijos pavadinimu.

Parduotuvės: Visus šiuos kietuosius ir puskiečius Memel sūrius galite rasti bene bet kurioje maisto parduotuvėje Lietuvoje, ir, žinoma, firminėje Vilkyškių pieninės parduotuvėlėje šalia pačios gamyklos Vilkyškių miestelyje

Tiekėjas: Vilvi Group – Vilkyškių pieninė, Prano Lukošaičio g. 14, Vilkyškiai, Pagėgių r.

Saugoma teritorija: Rambyno regioninis parkas

Svetainė: https://vilvi.eu/

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.