Edukacijos „Duonos kelias“ bei „Arbatos kelias“, organizuojamos Betygalos kaimo bendruomenės

Edukacija „Arbatos kelias“

Betygalos miestelis įsikūręs pačioje gražiausioje Raseinių rajono ir visos Lietuvos vietovėje – prie Maironio apdainuotos Dubysos upės ir tarsi paukštis nutūpęs piliakalnių papėdėje. Nuo 2011 metų bendruomenė vykdo edukacinę programą „Arbatos kelias“. Žolelės arbatai renkamos iš Betygalos piliakalnių, Dubysos lankų, natūraliai džiovinamos bendruomenės namų arbatos kambaryje, iškaltame medinėmis lentelėmis. Gerai išdžiovinti raudonėliai, čiobreliai, jonažolės, ramunėlės, liepžiedžiai, žemuogių ir aviečių lapai laikomi natūralaus audinio maišuose, po to fasuojami į  maišelius. Žolelės nepraranda savo gerųjų savybių ir visada galima mėgautis kvapnia, malonaus skonio arbata, sušildančia žiemą ir atgaivinančia per karščius.


Edukacija „Duonos kelias“

Siekiant atkurti senąsias Betygalos krašto tradicijas, buvo pradėta vykdyti edukacinė programa „Duonos kelias“. Bemielė ruginė duona, pagal senųjų šeimininkių receptą kepama duonkepėje krosnyje. Duonos kepimo procesas yra ilgas, todėl bendruomenės šeimininkės duoną užminko belaukdamos svečių, tinkamai iškūrena krosnį. Edukacijos dalyviai gali ne tik stebėti šeimininkių darbą, bet ir patys formuoti kepaliukus, pašauti į krosnį. Kol kepa duona (apie 2 val.), galima aplankyti  Betygalos krašto žymias vietas, pasiklausyti gido pasakojimo. Grįžusių laukia šilta kvapni duona, ekologiškas medus, žolelių arbata ir jaukus pokalbis. Esant pageidavimui, galima kepti bandeles, prieš Kalėdas – kūčiukus.

Tiekėjas: Kaimų bendruomenė „Betygala“, Dubysos g. 8, Betygala, Raseinių r.

Saugoma teritorija: Dubysos regioninis parkas

Užsakyti: +370 615 26162, bendruomenebetygala@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/kaimubendruomene.betygala

Puslapyje skelbiama informacija yra orientacinė, dėl tikslių kainų ir paslaugų detalių kreipkitės nurodytais kontaktais.

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.