Danutės ir Aleksandro Laukučių vynas iš vaisių ir uogų

Danutė ir Aleksandras vyną namuose pradėjo daryti tik apsivedę, kadangi jiems buvo gerai žinomos tradicinio vyno darymo paslaptys, nes abiejų tėvai ir seneliai  vyno nuolat pasidarydavo savo reikmėms.  

Danutės ir Aleksandro tėvai ir seneliai gimines tradicinių švenčių ir įvairiomis šeimos progomis visada pamalonindavo įvairiais  savo namuose pagamintais vynais. Kaip prisimena vyndariai, tradiciškai vyno gamybai jie naudojo savo užaugintas  uogas ir vaisius: avietes, serbentus, vyšnias, agrastus, svarainius, obuolius. Tėvų pasakojimu, neretai ir jų vynas iš kelių rūšių uogų ar vaisių, pavyzdžiui, iš aviečių ir agrastų, obuolių ir serbentų, obuolių ir aronijų, aviečių ir juodųjų serbentų, obuolių ir aviečių susilaukdavo susidomėjimo, malonių vertinimų.

Vyndarių patirtis gaminat vyną, pagal receptus, perimtus iš tėvų ir senelių, jau siekia apie 50 metų. Džiaugiasi, kad vyno gaminimo tradicijos bus tęsiamos šeimoje ir toliau, kadangi iš jų jau patirtį perėmė sūnus, kuris, jau keli metai, pagal tuos pačius papročius darosi vyną pats. Danutė sako, kad klausinėti kaip daryti vyną jam nereikia, jis daug metų gyveno tuo procesu.

Danutė pasakoja, kad šeimos nariams susirinkus prie šventinio stalo, kasmet bando išrinkti tų metų geriausiai pavykusį  vyną. Vienais metais geriau pavyko pagaminti pusiau saldų  juodųjų serbentų bei pusiau saldų  agrastų vynus, kitais metais puikiai įvertinome gerai pavykusius pusiau saldžius žagarvyšnių ir vėlyvųjų vyšnių vynus. Juos puikiai vertino ir kiti ragavusieji.

Per 50 metų, puoselėdami senelių vyno gamybos tradicijas, vyndariai suprato, kad labai svarbu uogas ir vaisius išsiauginti patiems ir nuskinti tinkamu laiku, todėl daugiau nei prieš porą dešimtmečių  išplėtė sodą, savo  sodyboje augina įvairias juodųjų serbentų, agrastų, vyšnių, obuolių rūšis, kurių sodinukų kasmet nemažai parduoda ir kitiems. Šalia įprastų juodųjų serbentų, agrastų, vyšnių, aviečių, svarainių, obuolių rūšių, augina įvairių rūšių vynuogių, spanguoles iš kurių kuria ir savas  vyno gaminimo tradicijas. Puoselėdami vynuogyną, ieško atsparių vynmedžių veislių, galinčių gerai derėti Lietuvoje ir duoti tinkamą vynui gaminti derlių. Vyndariai džiaugiasi, kad jiems smagu bendrauti su kitais šalies vyndariais, ragauti jų pagamintų vynų. „Tik palyginę savo gamybos vyną su kitų pagamintu ir išgirdę kitų nuomonę, galime tobulėti ir  pasigaminti geros kokybės vyno“.

Kasmet daug vyno išvaišina, tačiau savo vyno rūsyje vyndariai turi net 18 metų senumo, jie įsitikinę, kad ilgai brandinant  vynas turėtų virsti į konjaką, tiršta rubininė spalva ims šviesėti, įgaus rusvumo. Danutė ir Aleksandras džiaugiasi, kad per visus tuos metus nė karto vynas nevirto actu. Jie įsitikinę, kad vyno kokybė priklauso nuo vyndarių darbo ir meilės vynui, geros nuotaikos jį darant ir saulės spindulių, kurie išbučiuoja sirpstančias uogas. Aleksandras sako, kad „didžiausias malonumas, kai ateini į kambarį ir jauti, kad esi kambaryje ne vienas. Butelaityje „šneka“ ir „burbuliuoja“ tai, kam atiduodi visą savo meilę ir patirtį, puoselėdamas tėvų ir senelių tradicijas“.

Tiekėjas: Danutė ir Aleksandras Laukučiai, S. Neries g. 3, Žagarė, Joniškio r.

Saugoma teritorija: Žagarės regioninis parkas

Užsakyti: +370 657 79853

Puslapyje skelbiama informacija yra orientacinė, dėl tikslių kainų ir paslaugų detalių kreipkitės nurodytais kontaktais.

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.