Broniaus Vasiliausko vynas iš vaisių ir uogų

Aistra gaminti vyną atėjo ne savaime. Kiek prisimena Bronius, senelių, vėliau ir tėvų namuose visuomet būdavo daromas vynas. Tradiciškai vyno gamybai ir tėvai, ir seneliai daugiausiai naudojo  savo užaugintas  uogas ir vaisius: įvairių rūšių serbentus, vyšnias, agrastus, obuolius. Retkarčiais vynų asortimentą papildydavo iš miško parsineštų aviečių, gervuogių, tekšių arba iš pievų pririnktų pienių vynai. Šalia pagal nusistovėjusias tradicijas gaminamų vynų, nesvetimi buvo ir įvairūs eksperimentai: obuolių-aronijų, aviečių-juodųjų serbentų ar net burokėlių. Tradicinių švenčių ir įvairiomis šeimos progomis tėvai ir seneliai gimines ir bičiulius stebindavo gausia gaminamo vyno įvairove.

Jau nuo jaunystės Bronių domino vyno gamybos procesas: patiko stebėti kaip kruopščiai atrenkamos ir sutrinamos uogos, nuolat stebėdavo rūgimo procesą, vyno pilstymus ar atskyrimus nuo nuosėdų. Su malonumu klausydavo vyno degustuojančiųjų kritiškus vertinimus dėl skonio, spalvos, aromato, patarimus, komentarus ir pagyras vienos ar kitos rūšies vynui.

Pats pagaminti vyną Bronius pabandė jau vedęs, maždaug būdamas trisdešimties. Praėjęs išsamų tradicinių vynų gamybos  pradžiamokslį tėvų namuose ir jausdamas, kad gali tai daryti nei kiek neblogiau, nei darė tėvai, kartą pabandęs jau negali sustoti. Nors visą savo darbingą amžių praleido nuolat keisdamas savo gyvenamąją vietą (buvo karininkas, todėl su daliniu apkeliavo daugelį kraštų), tačiau visur rasdavo laiką savo hobiui. Iš vienokių uogų vyną darė gyvendamas pietuose, kitas – naudojo šiaurėje, tačiau eksperimentuoti labai patiko. Kaip sako vyndarys, bičiuliai jo eksperimentus dažniausiai vertindavo palankiai, negailėdami ir pagyrų. Kai po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo sugrįžo į Lietuvą, galvoti kuo užsiimti laisvalaikiu nereikėjo.   Savo reikmėms, pavaišinti bičiulius ir artimuosius, pasigamina keliolika  rūšių įvairių sausų bei saldžių vynų ir tik iš tokių žaliavų, kurios auga jo paties sode.

Su didžiule meile ir atsakomybe Bronius daro įprastus vynus, pagal  tėvų perduotus receptus. Patys kritiškiausi jo vyno vertintojai yra žmona ir du sūnūs, kurie, perimdami vyno gaminimo tradicijas, negaili ne tik komplimentų, bet ir kritikos. Vyndarys sako, jau  pastebėjęs, kad žmonėms yra įdomūs ne tik tradiciniai vynai, pagaminti iš mūsų krašte augančių vaisių ir uogų,  jie ieško ir tokių, kurie yra originalūs, įdomūs ir netikėti, tokie kaip pienių, dilgėlių, burokėlių ir kt. ar net midaus.

„Nors mėgstu eksperimentuoti, tačiau ir ateityje neatsisakysiu tradicinių vaisių bei uogų.  Kai kurių uogų vynai, pagaminti pagal senelių receptus, yra unikalūs ir labai įdomūs, tokie kaip juodųjų serbentų, obuolių, vyšnių, agrastų. Labai džiaugiuosi, kad mano juodųjų serbentų vynas buvo gerai įvertintas vyno žinovų, ir tai dar labiau skatina domėtis ir eksperimentuoti“.

Tiekėjas: Bronius Vasiliauskas, P. Cvirkos g. 84, Žagarė, Joniškio r.

Saugoma teritorija: Žagarės regioninis parkas

Užsakyti: +370 426 56672, broniusvasiliauskas@gmail.com 

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.