Bitininko Roberto Pilausko medus

Robertas Pilauskas sako: „Esu gamtos vaikas. Gimiau ir užaugau miško sodyboje, visą gyvenimą mane supo gamtos grožis. Pažintis su bitėmis prasidėjo bene prieš penkiasdešimt metų. Su tėveliu šienaudami pievą aptikome bičių spiečių, tuomet užsimezgė pirmasis ryšys su bitėmis. Su tėčiu nusipirkome pirmąjį avilį ir jame apgyvendinome rastą bičių spiečių. Tėčio  prižiūrimas sergėjau ir prižiūrėjau mūsų rastas biteles.“ 

Ilgainiui Robertui bitės tapo rimtu pomėgiu ir užsiėmimu. Tad miško sodyboje visada būdavo 3-4 bičių aviliai. Vėliau meilė bitėms tik didėjo, todėl stiprėjo įgūdžiai ir plėtėsi žinios bitininkystės srityje. Dėl to palaipsniui vyrui gimė mintis užsiimti bitininkyste. Šiuo metu toje pačioje tėvelių sodyboje bityną sudaro 60 bičių šeimų, kurios suneša medų iš įvairių tuo metu žydičių augalų.

Savo ūkyje bitininkas pats ruošia tik natūralius bičių produktus – medų, bičių duonelę, pikį. Produkciją parduoda turguje, mugėse, taip pat turi nuolatinių pirkėjų, kurie vis sugrįžta į ūkį.

„Darbas su bitėmis man yra labai malonus, nes dirbdamas su jomis galiu visada būti gamtoje, jausti jos ritmą ir pokyčius. Taip pat eidamas pas bites visada palieku visus rūpesčius nuošalyje ir jaučiuosi ten, kur ir turiu būti.“ – sako bitininkas Robertas Pilauskas.

 

Tiekėjas: Bitininkas Robertas Pilauskas, Žvėrinčiaus g. 57, Birštonas

Saugoma teritorija: Nemuno kilpų regioninis parkas

Užsakyti: +370 687 76314, robertui.pilauskui@gmail.com

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.