Arvydo Jaso medžio dirbiniai – vidaus ir lauko baldai, interjero detalės bei suvenyrai

Arvydas Jasas nuo ryto iki vakaro pluša savo dirbtuvėse. Jo medžio dirbiniai – vidaus ir lauko baldai, interjero detalės, suvenyrai, puošybos elementai visada žavi klientus. Arvydo išdrožti medžio dirbiniai dabar tapo pagrindine jo veikla ir pragyvenimo šaltiniu. Arvydo darbo stilius racionalus, tikslingas. Jo darbai pasklidę po visą Lietuvą. Yra dirbęs ir užsieniečiams. Drožėjas dirba su įvairia mediena. Neretai drožėjui į rankas tenka paimti liepos ar beržo šakų medieną. Drožėjas teigia, kad su beržu daugiau dirba žiemą, nes reikalinga krosnis, kuri padėtų jau pagamintus dirbinius gerai išdžiovinti.

Kaip ir visiems drožėjams, Arvydui sudėtingiausia yra dirbti su ąžuolu, tačiau, kaip jis sako, jam yra garbė liesti ąžuolą ir suteikti jam dar vieną gyvenimą. Be to, ąžuolas drožėjui suteikia energijos kūrybai ir darbams.

Arvydas atrado ir savo dirbinių apdirbimo ir dažymo techniką, įsisavino ir tam tikrus niuansus. Drožėjas tikina, kad dabar vienaip ar kitaip apdirba didžiąją dalį savo kūrinių – jie tampa prabangesni, klientai juos mieliau perka.

Arvydas Jasas aistra drožti medį ir kažką iš jo bandyti padaryti užsikrėtė dar vaikystėje. Nuo mažens simpatizavo medžiui, net truputį drožinėjo. Jo akį visada traukė įdomesni medžiai, kreivos jų šakos. Pirmoji rimtesnė pažintis su medžio drožyba buvo mokykloje. Šiuo dalyku jį sudomino tuometinis gimnazijos technologijų mokytojas Vincas Maižius. Šio mokytojo pamokos Arvydui labai patiko. Meistras juokauja, kad dabartiniai jo darbai labai skiriasi nuo pirmųjų. Vyras prisipažįsta, kad į kai kuriuos, daugiau nei prieš porą dešimtmečių gamintus dirbinius, jis net nenori pasižiūrėti.

Tiekėjas: Arvydas Jasas, Uolos g. 3, Žagarė, Joniškio r.

Saugoma teritorija: Žagarės regioninis parkas

Užsakyti: +370 614 15736, jasasarvydas@gmail.com

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.