Festivalį „Vidur girių“ kviečiame pradėti mokantis pastebėti ir pažinti žvėrių pėdsakus. Tai - veikla visai šeimai.

Žingsniuodami mišku, būsimieji pėdsekiai neskubėdami tyrinės aplinką, ieškos gyvūnų veiklos ženklų, bandys įskaityti smėlyje, samanose bei ant medžių užfiksuotas žvėrių istorijas, pastebėti kintančią gamtą, suprasti joje vykstančius procesus.

Maršrutas ir pateikiama informacija – tinkamas ir mažiesiems pėdsekiams. Jėgų jį įveikti suteiks stiprybės eleksyras bei atokvėpis miškų apsuptyje.

aivarasAivaras – gamtosaugininkas, žygeivis, vilkų draugas ir pėdsekystės žinovas. 

Aivaras – gamtosaugininkas, žygeivis, vilkų draugas ir pėdsekystės žinovas. Daugybę laiko praleidęs braidydamas pelkėse, klajodamas giriomis, nakvodamas šernų guoliuose, jis su džiaugsmu pasidalins savo patirtimi ir žiniomis.

„Žvėrių pažinimas tyrinėjant jų pėdsakus yra draugiškas būdas susipažinti su  jų elgsena ir gyvenimo būdu jų netrikdant. Sekant pėdsakais išlaikomas saugus atstumas. Žvėris gali būti praėjęs prieš dieną ar dar seniau. Jeigu prisiartinama pakankamai arti gyvūno – artyn nesibraunama,“- sako Aivaras.

 Visgi, išvykos metu visada yra tikimybė sutiki žvėris. Ypač, jei vėjas palankus ir gyvūnas neužuodžia žmogaus kvapo,  būnant gamtoje nekeliamas šurmulys.  

„Kai pirmą kartą apsilankėme šioje teritorijoje, pasijutau tarsi gyvūnų safaryje. Sužavėjo ne tik pėdsakų gausa, bet ir žvėrių drąsa. Tąkart ilgokai stebėjome medžiojančią lapę ir šokuojantį baltąjį kiškį,“ – savo įspūdžiais dalinasi Baltijos aplinkos forumos komunikacijos specialistė Rita.

lape-snapezuikis

Kursų dalyviai susitinka balandžio 11 d. (šeštadienį) 10 val. Marcinkonyse prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro (Šilagėlių g. 11, Marcinkonių k., Varėnos r.). Festivalio „Vidur girių“ metu kursų kaina – 5 eurai. Kursai truks iki 13 val. Registracija į kursus.